Przejdź do treści

Jak w 40 Minut Wyleczyłem Atopowe Zapalenie Skóry – „Nieuleczalną” Chorobę

Atopowe zapalenie skóry - nieuleczalna choroba

Idąc sobie przez ten świat zauważyłem, że im bardziej szukam wiedzy na własną rękę, zamiast ślepo wierzyć społeczeństwu, tym moje życie z dnia na dzień bardzo szybko staje się coraz lepsze. Tak właśnie się stało, gdy w 2012 roku poznałem Germańską Nową Medycynę i wyleczyłem atopowe zapalenie skóry w około 30-40 minut.

Teraz zaczął się 8 rok od momentu, gdy widziałem je ostatni raz i nigdy w życiu nie spodziewałbym się, że lekarstwo jest tak proste!

Zacznijmy jednak od początku.

Jak zaczęło się moje atopowe zapalenie skóry?

Mniej więcej w 2005 roku na rękach zaczęły mi się pojawiać różne alergie i zmiany skórne, właściwie znikąd.

Wikipedia tłumaczy atopowe zapalenie skóry (AZS, egzema) jako przewlekłą chorobę zapalną skóry, przy której pojawia się m.in. silny świąd.

Przyczyny są nieznane, ale mogą to być np. czynniki genetyczne czy środowiskowe, takie jak alergeny, temperatura i wilgotność powietrza, substancje w powietrzu, zanieczyszczenie środowiska czy stres.

Wyczytałem też, że pacjenci mający AZS powinni wiedzieć, że „leczenie tego raczej trwa długo i rzadko kiedy całkowicie eliminuje chorobę”.

Taka nowoczesna ta nasza medycyna, taka pomocna… Jestem pod wrażeniem osiągnięć 2000 lat ewolucji.

To świetnie, bo poniżej zobaczysz, że to co mówią lekarze, to nie jest do końca prawda.

Gdy alergolog zrobił mi testy, powiedział, że jestem uczulony praktycznie na wszystko – pyłki kwiatów, kurz, sierść psa i podobne rzeczy.

Dwóch różnych lekarzy powiedziało, że będę musiał używać maści sterydowych i jakichś leków, których nazw nawet nie umiem wymówić, prawdopodobnie do końca życia, bo nie ma na to lekarstwa.

W tamtym momencie nie wiedziałem kompletnie niczego o medycynie. Medycyna, to były dla mnie tabletki i witamina C, a obcy gość w białym fartuchu to był autorytet, bo przecież on jest lekarzem. Tak samo jak rodzice i nauczyciele, gdy jesteś dzieckiem.

Byłem zwykłym, szarym człowiekiem.

Losowe uczulenie

Gdy przychodziła wiosna, powinno pojawiać się uczulenie i alergia. Gdy dotykałem psa – to samo. Czasami tak było, czasami nie. To było całkowicie losowe.

I tak właśnie minęło mi 7 lat życia. Ogólnie ta choroba to nic fajnego. Wyobraź sobie, że na Twoich rękach pojawiają się znienacka swędzące krosty, skóra robi się sucha i zarumieniona, a czasem nawet pojawia się coś w rodzaju łusek.

To wszystko pojawia się kiedy chce, czasami znika, ale zazwyczaj długo nie.

Więc przez całkiem długi czas robiłem to, co mówili mi rodzice i lekarze, nie myśląc nawet, że da się tego pozbyć. Zmuszony byłem używać maści sterydowych, by m.in. natłuścić skórę i przynieść sobie trochę ulgi. I tak przez lata.

Poprawa jakości wzroku

Różne przełomy zaczęły się w 2011 roku. Wtedy to, ucząc się jeszcze w szkole, miałem problemy ze wzrokiem. Mała wada, ale jednak przeszkadzająca.

Parę lat wcześniej interesowałem się nieco psychologią, tym jak działa nasz mózg, jak szybciej zapamiętywać i jak szybciej się uczyć. Trochę też medytowałem, czasami w większych ilościach, dochodząc do 2 godzin dziennie.

Z jakiegoś bliżej nieznanego mi powodu, pewnie z ciekawości, wpisałem w Googlu „jak wyleczyć wadę wzroku” czy coś podobnego. Pośród wielu artykułów naukowych oraz informacji o tym, że „się nie da”, znalazłem książkę „Naturalne leczenie wzroku bez okularów”, Dr William H. Bates.

Okazało się, że przedstawione tam ćwiczenia relaksacyjne pozwoliły mi dosyć szybko, bo w ciągu kilku tygodni luźnych ćwiczeń z dołączoną tablicą, uzyskać całkowicie ostry wzrok.

Co ciekawe, mając ostry, zrelaksowany wzrok, zauważyłem, że nauka idzie jakoś lepiej, szybciej, przyjemniej. Uzdrowienie wzroku bardzo ustabilizowało mój umysł – pracował wydajniej, a ja byłem dużo spokojniejszy na codzień.

Bardzo przepraszam panie doktorze, ale standardowa diagnoza „będziesz to miał do końca życia” już tutaj przestała się sprawdzać 😉

Choroba dziadka – diagnoza: rak płuc

Czy to było w 2011, czy może rok przed – nie ważne. Dziadek poszedł na rutynowe badania i okazało się, że lekarz zauważył jakieś małe zmiany w jego płucach. Niby nic, ale skierował dziadka do innego specjalisty, by ten to zbadał.

I tutaj niestety zaczyna się ważny moment, bo dziadek usłyszał „może mieć Pan raka płuc”. Ta wiadomość była dla niego szokiem, z którym nie bardzo mógł sobie poradzić, ani porozmawiać z kimś, kto by go uważnie wysłuchał. Palił papierosy, więc dodatkowo uruchomił sobie poczucie winy z tym związane.

Dołączając do tego media, które zaprogramowały go, że „ten kto ma raka, zazwyczaj umiera lub bierze chemioterapię”, pojawił się dodatkowy stres.

Byłem zbyt młody, by cokolwiek z tego rozumieć, więc jego zdrowiem zajęli się lekarze i rodzice.

Dalsza historia to już próby leczenia raka płuc. Jeżdżenie od lekarza do lekarza, regularne wizyty, super diety, specyfiki typu sok z buraków, dobre suplementacje i różnorakie inne rozwiązania, których celem było pozbycie się nieuleczalnej choroby.

Kolejny rok był dla mnie całkowitym punktem zwrotnym, szczęściem w nieszczęściu.

Na początku 2012 roku mój dziadek, bratnia dusza, z którym miałem świetną relację, któremu zawdzięczam piękne dzieciństwo, po ponad roku walki z rakiem… umiera.

Bardzo mu w tym pomógł niesamowity, niezwykle skuteczny i jedyny rekomendowany „lek” na raka zwany chemio-„terapią”.

To jeden z tych tzw. „skutecznych leków”, który właściwie to nie działa, ale… „takie czasy, nic nie zrobisz”.

Kto wczyta się w historię i połączy kropki (przemysł rakowy), ten dowie się, że ten cudowny specyfik miał swoje początki jako gaz musztardowy używany podczas II Wojny Światowej do zabijania ludzi, a dzisiaj jest uznawany za jedną z głównych metod leczenia raka. Czy jakiś komentarz jest tutaj potrzebny? Cały świat stoi na głowie.

Kilka tysięcy lat ewolucji i nikt nie wymyślił niczego skuteczniejszego, niż całkowite zatrucie organizmu, by go wyleczyć? Spokojnie, to tylko jeden z żartów dzisiejszej medycyny. Jeśli poczytasz o chorobach stworzonych na siłę, takich jak „zespół niespokojnych nóg”, sam pewnie dojdziesz do podobnych wniosków.

Kiedyś uznaną metodą leczenia było upuszczanie krwi. Z tego powodu zmarł m.in. George Washington. Gdy ktoś sugerował, by lekarze myli ręce przed rozpoczęciem operacji, nazywany był szarlatanem. Dzisiaj szarlatanami nazywa się lekarzy, którzy nie chcą stosować chemioterapii, ale wolą inne, alternatywne terapie.

Świat zwariował całkowicie, paranoja goni paranoję i tak już od lat…

Przez 2 tygodnie nie wiedziałem co się dzieje

Byłem w pewnego rodzaju transie.

Po śmierci dziadka, pierwszy raz w życiu poczułem, że jestem sparaliżowany. Nigdy wcześniej nie czułem tak dużej ilości pustki, smutku i bezsilności na raz. Byłem całkowicie sparaliżowany i jakby odłączony od tego świata.

Krótko po tym, gdy trochę się otrząsnąłem, spontanicznie pojawił się we mnie pewien rodzaj transu, który trwał około dwóch tygodni.

Obsesyjnie zacząłem szukać informacji, typu: „jak powstaje rak”, „jak wyleczyć raka”, „leczenie raka płuc” itd. Dużo się dzięki temu nauczyłem, choć teraz już wiedziałem, że wszystkie te obietnice od rodziców i lekarzy, typu „zrobimy wszystko co w naszej mocy”, tak naprawdę go… zabiły.

Po przejściu przez kilkadziesiąt stron i artykułów, od różnych diet (nie działały), suplementacji (nie działały), pocieszania (bo przecież nic innego nie da się zrobić), trafiłem na stronę o Germańskiej Nowej Medycynie, która raka płuc wytłumaczyła w całkiem prosty i logiczny sposób, z pozycji naszego organizmu i biologii. Naukowcem nie jestem, ale brzmiało to rozsądnie.

Czym jest Germańska Nowa Medycyna?

Jest to nowy sposób patrzenia na to, jak i dlaczego choroby (łącznie z rakiem) pojawiają się w naszym ciele, łącznie z założeniem że ciało i umysł są nierozerwalnie połączone ze sobą przez całe nasze życie. Więcej o tej medycynie poczytasz wpisując: „Germańska Nowa Medycyna”, „Totalna Biologia” lub „Recall Healing”.

Standardowo odradzam Wikipedię – o niewygodnych sprawach nie znajdziesz tam rzetelnych informacji.

Krótko mówiąc, choroby powstają przez stres w różnych rejonach naszego życia, a dokładnie mówiąc przez to, jak Ty ten stres odczujesz, zinterpretujesz. Bruce Lipton, jako jeden z wielu badaczy, m.in. w książce „Biologia Przekonań” potwierdził, że sygnały środowiskowe z zewnątrz naszych komórek, kontrolują DNA naszego ciała.

Germańska powstała w 1981 roku w momencie, gdy autor – Gerd Ryke Hamer – austriacki onkolog, po stracie syna dostał nagle raka jąder. Całkowicie zdrowy, wysportowany człowiek nagle, bez żadnego logicznego powodu, zapada na chorobę, która zabiła już miliony ludzi. Coś tu nie gra… Tak jakby było to całkowicie chaotyczne i losowe.

Zaczął więc przeprowadzac wywiady ze swoimi pacjentami i zaczął zauważać bezpośredni związek między przeżytym wcześniej stresem, szokiem, traumą, a chorobami, jakie pojawiały się ciele.

Dzięki temu dokonał odkrycia, za które powinien dostać ze 3 nagrody Nobla, no ale… nikomu nie było to na rękę i, standardowo, zmarł jako wyklęty i zapomniany lekarz.

Przyczyna raka płuc u mojego dziadka?

Duży stres, który odczuwasz jako „strach przed śmiercią”. Ważne jest słowo odczuwasz, bo 10 osób może daną sytuację przeżyć na 10 różnych sposobów. Jeśli uznasz, że dana sytuacja zagraża Twojemu życiu, mózg automatycznie zaczyna zwiększać ilość pęcherzyków płucnych, żebyś miał więcej tlenu, byś mógł przetrwać, bo zbliża się śmierć.

Nawet jeśli jest to tylko wymyślone przez Ciebie, pamiętaj, że mózg nie rozróżnia czy coś jest rzeczywiste czy tylko wymyślone. Dla mózgu wszystko jest rzeczywiste. Wyobraź sobie, że zjadasz teraz soczystą, kwaśną cytrynę – skoro fizycznie jej nie zjadasz, to dlaczego Twój mózg wysłał rozkaz „wyprodukuj ślinę”?

Gdy bardzo dokładnie poskładałem sobie wszystkie sytuacje związane z dziadkiem i prawdopodobne momenty, w których mógł odczuć strach przed śmiercią, doznałem olśnienia. Całkowita racja, wszystko się zgadzało!

Wszystko z dziadkiem było w porządku do momentu, gdy nie trafił na to jedno badanie do lekarza, w którym otrzymał diagnozę „coś jest w pana płucach”. Wtedy każdy wiedział, że rak oznacza duże problemy, a nawet śmierć. Więc kolejne badanie i następne, a u dziadka tylko rósł głęboki strach przed śmiercią, m.in. dzięki mediom. On sam nawet o tym nam powiedział, ale nikt nie był gotowy go wysłuchać…

Gdy przeżywasz taki szok konfliktowy (DHS) jako wydarzenie nagłe, niespodziewane + trudne dla Ciebie + odczute w izolacji, Twój mózg aktywuje SBS, czyli Specjalny Biologiczny Program związany z danym organem.

Jak wyleczyłem atopowe zapalenie skóry?

Mimo, że nigdy wcześniej nie wierzyłem w tego typu tematy, to Germańska Nowa Medycyna wyjaśniła chorobę mojego dziadka w całkiem logiczny, przekonujący sposób.

Przez parę dni myślałem o tym i próbowałem jakoś się do tego przekonać, ale z natury jestem raczej sceptykiem i wątpię w rzeczy, których sam nie doświadczyłem, albo wydają się bezsensowne. Po prostu nie dochodzi to do mnie i zostaje w głowie jako „ciekawostka”.

Krótko potem wpadłem na pomysł, że skoro mam problemy z moimi rękami już od dobrych 7 lat, to przecież mogę spróbować. Dziadka już nie ma. Nie mam kompletnie nic do stracenia, w najgorszym wypadku stracę parę godzin na szukanie wiedzy i tyle.

Znalazłem artykuł, w którym znalazłem wyjaśnienie działania SBSu (programu biologicznego) naskórka, czyli tego, co dzieje się z naskórkiem, gdy przeżywamy jakieś psychiczne konflity, stresy, sytuacje o konkretnym zabarwieniu, również wskazanym w artykule.

Artykuł twierdził, że jest to emocjonalny konflikt „rozłąki, zerwania kontaktu”, np. z mamą, grupą ludzi, rodziną, miejscem, wydarzeniem. Ten typ rozłąki może być taki, że chcesz się z kimś rozłączyć (wtedy, tak jak u mnie, reaguje m.in. zewnętrzna część dłoni) lub nie chcesz (wtedy reagują miejsca, którymi np. przytulamy się do innych – wewnętrzna część dłoni, rąk, czy też brzuch).

Konflikt z kolei oznacza, że masz jakiś konkretny psychiczny/emocjonalny problem (o konkretnej treści), który trzeba rozwiązać, i jest duża szansa na to, że pochodzi on z dzieciństwia, gdzie jeszcze nie umiemy sobie za bardzo radzić z emocjami, choć też nie do końca. Rozwinięcie Germańskiej Nowej Medycyny, czyli Totalna Biologia (Recall Healing) udowadnia również, że różnego rodzaju choroby dziedziczymy po naszych przodkach, po całym drzewie rodzinnym.

Gdy kiedyś, bodajże w 2018 roku skorzystałem z takiej sesji terapeutycznej (również jako sceptyk), byłem zdumiony jak wiele rzeczy odziedziczyłem po dziadku, inne po cioci, a najwięcej po rodzicach. Logika mi wysiadła, tutaj działają jakieś inne siły 😉.

Zaczynam proces samoleczenia

Wyczytałem, że aby rozpoczęła się faza zdrowienia danego narządu (u mnie: skóry rąk), trzeba wrócić do tej sytuacji, która uruchomiła fazę aktywną choroby i przeżyć ją jeszcze raz, zaakceptować, pogodzić się, wybaczyć.

W tamtym momencie znałem tylko medytację, relaksację Jacobsona i coś tam kiedyś czytałem o akceptacji, ale i tak nie wiedziałem jak to robić.

Usiadłem więc na krześle i zacząłem od 10 minut medytacji i lekkiego oddychania, by zrelaksować umysł i ciało. Zaczęła pojawiać się jakaś dziwna ekscytacja („ciekawe co się stanie”).

Potem, przez 10-15 minut zacząłem samemu sobie zadawać pytania, takie jak:

 • Skąd się u mnie wzięło atopowe zapalenie skóry?
 • Jak mogę to wyleczyć?
 • Dlaczego mam to uczulenie? Do czego jest mi to potrzebne?
 • Czy jeśli już to mam, to czy w jakiś sposób pomaga to dla mojego ciała? Jeśli tak, to jak?

I różne inne, intuicyjne pytania wokół tego tematu, a potem wsłuchiwałem się w odpowiedzi, które pojawiały się w głowie.

Miałem cały czas przed oczami artykuł, w którym jasno było napisane „rozłąka”, więc szukałem takiego wydarzenia w swoim życiu. Po kilku minutach zadawania sobie pytań zauważyłem, że one tak naprawdę odpalają we mnie jakieś stany emocjonalne, takie wrażliwe punkty.

Jedno z pytań sprawiło, że pojawił się u mnie gniew, drugie – smutek. Przy jeszcze innym czułem, że chce mi się płakać, potem przyszła frustracja, nienawiść, strach i stres.

Kilka minut później przyszła mi do głowy myśl „ale ja nie lubię uczucia kurzu, takie to lepkie i niewygodne”. Co ciekawe, czułem że najbardziej wrażliwym punktem pod tym kątem są właśnie dłonie, na których miałem atopowe zapalenie skóry.

Będąc w tym stanie relaksacji, podszedłem do szafy i wziąłem spod niej trochę kurzu, który potem położyłem sobie na dłoniach. Dokładnie tam, gdzie wcześniej pojawiało się atopowe zapalenie skóry.

Nie było to nic przyjemnego, ooooj nie. Praktycznie w tej samej chwili pojawiła się wielka fala strachu, przerażenia i był to jeden z najtrudniejszych momentów do przejścia. Ale nie chodzi o jakiś ból fizyczny. To nie było przyjemne psychicznie i emocjonalnie.

Ja, siedząc niczym zrelaksowany mnich, czując ten cały strach zacząłem spontanicznie obserwować co się dzieje.

Pojawiały się nowe pytania: „O co tu chodzi, skąd jest ten strach? Przecież nic złego mi się nie dzieje, to tylko kurz. Dlaczego umysł mi wariuje i się boi? Boi się kurzu?”.

To było moje pierwsze tak głębokie spotkanie z emocjami.

Teraz, po raz pierwszy w życiu nie reagowałem na strach automatycznie. Byłem przestraszony, czułem to, ale byłem też ciekawy. Artykuł mówił, by pozwolić sobie odczuwać wszystko, co przychodzi, co się pojawia w ciele.

Chciałem przestać i uciec, ale coś mi mówiło, że warto jeszcze chwilę w tym stanie zostać. Taka walka dwóch światów – dobra i zła.

Zauważ: nie traktowałem już strachu jako mojego wroga, ale raczej jako uczucie, które przyszło, by pomóc mi coś zrozumieć. To podejście zmieniło BARDZO DUŻO!

Gdy w końcu zrozumiesz, że ani ciało, ani emocje nie są Twoim wrogiem, ale raczej że próbują Ci coś przekazać, wszystko co robisz całkowicie się zmienia.

Zaczyna się faza zdrowienia!

Ostatnia część procesu, czyli faza zdrowienia, zaczęła się w momencie, gdy poczułem, że emocje typu strach, smutek zaczynają opuszczać moje ciało. To jest właśnie takie uczucie, jakbyś nagle zrzucił 10 kg wagi albo pogodził się po wieloletniej kłótni z kimś bliskim. Coś opuściło moje ciało i czułem to bardzo wyraźnie!

Praktycznie w tym samym momencie moje ręce stały się całkowicie zaczerwienione (2-3 razy mocniej niż normalnie) i gorące, dokładnie tam, gdzie wcześniej była egzema, ale już nie czułem żadnego bólu czy dyskomfortu, a raczej przyjemne ciepło.

Ręce były gorące i zaczerwienione przez 10-15 minut, a potem stała się najdziwniejsza rzecz, której chyba nigdy bym się w tamtym momencie nie spodziewał.

Artykuł miał rację. Germańska Medycyna mi pomogła. Atopowe zapalenie skóry całkowicie zniknęło, ręcę stały się zupełnie czyste, a ja mocno czułem, że to już się zakończyło! W 40 minut!

Co ciekawe, egzema wróciła jeszcze raz w 2013 roku, praktycznie o tej samej porze (w zimę – styczeń lub luty 2013). Może dlatego, że natura lubi działać w cyklach i czasami sprawdzać, czy naprawdę poradziliśmy sobie z daną sytuacją.

Zrobiłem to samo, co rok wcześniej, tyle że krócej – cały proces trwał 15-20 minut. Dziś, w maju 2020, kiedy piszę ten artykuł, mamy już rozpoczęty 8 rok od tego momentu, a ja nigdy więcej nie miałem wysypki na rękach. Myślę, że zniknęło to całkowicie.

Koniec z maściami, lekami, dyskomfortem i uczuleniami.

Czego nauczyło mnie moje uzdrowienie?

To trochę śmieszne, bo dzisiaj, w 2020, pamiętam tą sytuację jak scena z filmu. Zdarzyły się rzeczy, których nigdy w życiu bym się nie spodziewał i wprowadziły dużą, totalną rewolucję do mojego życia.

Śmieszne jest też to, że nigdy tak naprawdę nie odkryłem co było przyczyną zapalenia skóry. Jedyne co zrobiłem, to zadawałem sobie pytania, a w odpowiedzi otrzymywałem emocje, które wystarczyło uwolnić z mojego ciała. Zero logiki, maksimum odczuwania.

Cała reszta, czyli proces zdrowienia, mamy już zapisany w ciele, więc potoczył się automatycznie.

Jestem też przekonany, że gdy następnym razem mózg uzna, by aktywować AZS ponownie – ono się pojawi. Tak działa nasze ciało. Zadaniem mózgu jest utrzymanie nas przy życiu i czasami robi to w (na pierwszy rzut oka) nielogiczny sposób. Jednakże, moja świadomość i zrozumienie choćby swojego ciała wzrosło do takiego poziomu, że doświadczenie DHSu jeszcze raz jest bardzo mało prawdopodobne.

Ty uruchamiasz chorobę (Twój mózg), a potem Ty ją wyłączasz. Paradoksalnie, jest to dla Ciebie dobre, bo pozwala Twojemu ciału przetrwać, choć niektóre instrukcje umieszczone w mózgu mogą być na pierwszy rzut oka bezsensowne, niezrozumiałe, ale tutaj działają prawa biologii.

Ważne, by nie trzymać takiego konfliktu w sobie zbyt długo, dopiero wtedy robią się problemy.

Moja świadomość wzniosła się o kilka pięter do góry

Doświadczyłem cudu, czegoś co było uznawane za świat medyczny za niemożliwe. Zrozumiałem więc, że cały system medyczny jaki teraz mamy, niestety nie służy do tego, by o Ciebie dbać.

Idziesz do lekarza, który widzi Cię pierwszy raz na oczy i oczekujesz, że dostaniesz jakąś pomoc. Ale czy pamiętasz, by jakiś lekarz zapytał Cię o Twoje emocje, stan psychiczny, co czułeś? A skąd, przecież lepiej dać tabletkę na wszystko. Wskazówka: jeśli chcesz dostać paracetamol, jedź do Wielkiej Brytanii. Tam dają go na wszystko.

Prawda jest taka, że to Ty jesteś swoim lekarzem i masz wszystko czego potrzebujesz, by sam siebie uzdrowić. Możesz się wspierać suplementami, ziołami i podobnymi rzeczami, ale to Ty wywołujesz chorobę (a raczej Twoja reakcja na świat zewnętrzny) i Ty ją kończysz – Twój mózg i Twoje ciało.

Nie licz na to, że leki Cię wyleczą

„Wyleczą” jest słowem kluczem. Leki mają Cię leczyć, najlepiej przez 20 lat non stop, ale nigdy wyleczyć.

Leczenie ludzi się nie opłaca. Kto chciałby zrezygnować z super samochodów, dużej kasy, sponsorowanych wycieczek? Nikt nie ma w tym interesu, bo rolą biznesu jest… generowanie zysków. Przypominam, że firmy farmaceutyczne, to… FIRMY. Ich intencją nie jest rezygnowanie z dochodów. I nie ma w tym niczego złego do momentu, gdy oficjalna narracja wrzuca Ci do głowy fałszywe przekonania na ten temat.

Na zdrowych ludziach jeszcze nikt się nie dorobił, tak samo jak na dzieciach i ludziach, którzy zmarli. Zadaniem systemu jest utrzymywać Cię w stanie pomiędzy, byś był przemęczony, zestresowany i drenowany z życiowej energii. Wtedy kupisz leki, wtedy będziesz szukał ulgi. Perpetuum mobile.

Bądź bardzo sceptyczny do tego, co mówi Ci społeczeństwo. ZAWSZE!

Gdybym uwierzył w to, że atopowe zapalenie skóry jest nieuleczalne, pewnie do dziś musiałbym z tym żyć. Nie wyobrażam sobie, bym znowu chciał tego doświadczyć.

Ludzie mają dzisiaj tak mocno wyprane mózgi, że będą się z Ciebie śmiać za każdym razem, gdy powiesz coś o naturalnym leczeniu. Jeśli doktor z 5 wyrazami przed nazwiskiem i w białym kitlu powie, że NIE, to mało kto to zrobi…

Natura już jest idealna i nie ma w niej przypadków. Wszystko jest połączone, a każda choroba ma swój sens, który zrozumiesz dopiero w momencie, gdy wyrzucisz syf, którym przez całe życie karmiło Cię głęboko chore społeczeństwo.

Przy okazji, rzeczy, które my dopiero dzisiaj odkrywamy, jak np. „wszystko jest połączone”, porządek w chaosie, fizyka kwantowa i podobne tematy, one były znane przez starożytne cywilizacje już tysiące lat temu, więc to nawet nie jest nowa wiedza. Po prostu ta wiedza została przed nami ukryta.

Podobna sytuacja ma miejsce dzisiaj, gdzie minister zdrowia raz mówi o tym, że maseczki nic nie dają i nie wie po co ludzie je noszą, potem mówi, że trzeba je nosić, a chwilę później sam ich nie zakłada, bo przecież nie ma objawów… A tępe owieczki i baranki się z tego cieszą i dalej czekają na swojego pasterza…

Lekarze drodzy, może czas w końcu przejść na jasną stronę mocy i zacząć naprawdę leczyć ludzi? Zainteresować się trochę alternatywnymi rozwiązaniami i połączyć je z oficjalną medycyną? Leczycie symptomy zamiast dojść do źródła i w końcu tych biednych ludzi wyleczyć. Nie jesteście tutaj od tego, żeby przepisywać tabletki przez 20 lat, tylko do jasnej cholery znaleźć przyczynę choroby i wyleczyć człowieka!

Nie mówię tutaj o dziedzinach takich jak chirurgia, gdzie niezbędna jest szybka pomoc – i tutaj robicie świetną robotę, ale Wasze dzisiejsze leczenie chorób przewlekłych to czyste nieporozumienie.

 

Podsumowując już…

W ten oto sposób nieszczęśliwe wydarzenie otworzyło moje życie na świat emocji i ducha, i od tej pory już nic nie jest takie, jak wcześniej. Moje spojrzenie na świat zmieniło się całkowicie w ciągu tej jednej sesji uzdrawiania, która prawdopodobnie nigdy by się w moim życiu nie pojawiła, gdyby nie śmierć dziadka.

Początkowo nie było mi łatwo tego przetrawić, ale wielu autorów książek sugeruje, że tak naprawdę nie jestesmy swoim ciałami, a duszami, które mają fizyczne doświadczenie. Te właśnie dusze komunikują się ze sobą „gdzieś tam na górze”, na wyższych poziomach.

Jestem coraz bliżej by uznać to za prawdę, choć ze względu na swoją sceptyczną naturę, ciągle jeszcze szukam 🙂

Życzę Ci prawdziwego zdrowia i wysokiej świadomości! Daj znać w komentarzu co o tym sądzisz…

24 komentarze do “Jak w 40 Minut Wyleczyłem Atopowe Zapalenie Skóry – „Nieuleczalną” Chorobę”

 1. To fascynujące, co piszesz. Ja również borykam się z azs od wielu lat (nawraca zawsze jesienią i trwa do wiosny) ale podobnie jak Ty nie kupuje sposobu „leczenia” oferowanego przez lekarzy. Więc gabinety omijam szerokim łukiem. Staram się w naturalny sposób łagodzić objawy skórne (u mnie też to są zewnętrzne części dłoni) ale różnie to wychodzi więc to po prostu staram się akceptować ten stan rzeczy. Co ciekawe na przestrzeni lat konkretne obszary ciała objęte azs się u mnie zmieniały. Najpierw były to zgięcia w łokciach, potem wewnętrzne części dłoni i palców a teraz tylko zewnętrzna część. Muszę zgłębić temat bardziej bo medycyna germańska bardzo do mnie przemawia. Twój przykład daje mi nadzieję na pozbycie się w końcu tego problemu. Jestem otwarta na alternatywne rozwiązania więc oby się udało!
  Pozdrawiam serdecznie🙂

  1. Super Eve, polecam jak najbardziej!

   Jeśli nie poradzisz sobie sama, polecam pójść na konsultację, np. do Magdy Dembowskiej (https://magdalenadembowska.com/). Pewnie trafisz na jakieś hejterskie opinie w internecie – nie sugeruj się nimi, większość to idioci z klapkami na oczach, których jedynym życiowym osiągnięciem jest właśnie hejt na coś, czego ich małe główki nigdy nie zrozumieją.

   Sam doświadczyłem na sobie działania Germańskiej i, jak w Chłopaki Nie Płaczą, dałbym sobie rękę za nią uciąć (a przynajmniej za to, co sam na sobie sprawdziłem, bo było tego więcej 😉 ).

   Mówię o tym, bo prawdę mówiąc nie było to lekkie doświadczenie – musiałem spotkać się ze swoimi demonami: lękiem, nienawiścią (w tym też do siebie), strachem, złością… Była pokusa, by w trakcie odpuścić, a dobry prowadzący mógłby w tym procesie pomóc.

   Masa emocji ze mnie wychodziła, ale w momencie, w którym one wszystkie wyszły (czyli nie blokowałem ich, tak jak normalnie bym to zrobił, ale POCZUŁEM JE), wtedy sekundy później zaczęła się faza zdrowienia.

   Później jednak zauważyłem, że zmieniła mi się też osobowość, stałem się inny. Bardziej pewny siebie, całkowicie spadła nieśmiałość i lęki, które nie miały żadnego sensownego źródła, i więcej. Więc uzdrowienie rąk spowodowało też wiele, wiele innych korzyści zdrowotnych.

   Podpowiadając: ja to wtedy robiłem trochę „na czuja”, ale dzisiaj wykorzystałbym Germańską do znalezienia emocji, a uwolniłbym je wg Techniki Uwalniania. Czyli czujesz je maksymalnie ile się da, bez analizy, bez szukania logicznej przyczyny, aż do momentu, gdy energia tej emocji się wyczerpie. Paradoksalnie, gdy pozwolisz sobie całkowicie czuć lęk, on może zniknąć w ciągu sekund lub minut, a nie tak jak się wydaje, że będzie trwał dni czy tygodnie. Tu nie ma logiki, to są emocje 😉

   Powodzenia Eve!

   1. Dziękuję bardzo za rady🙏 Trafiłam na Twój blog przez przypadek (chociaż do końca nie wierzę w przypadki) i myślę, że będę tu częściej zaglądać!
    Wszystkiego dobrego 🙂

 2. Ja juz jak sie urodzilam mialam popekana skore za uszami, cale dziecistwo ciagle zaostrzone azs-wszedzie az rany, cale rece, stopy, pod kolanami, szyja, wszystkie stawy gdzie sie dalo. Dopiero jak w wieku 20 lat wyprowadzilam sie z domu rodzinnego wszystko minelo (brak kontaktu z kurzem i zwierzetami). Gdy poznalam moja dziewczyne i wprowadzila sie do mnie z pieskiem wszystko powrocilo, i tak trwa i trwa. Obecnie jestem w trakcie 2 oczyszczania watroby tak jak twierdzi dr Hulda Clark i Barbara Kazana (polecam filimik o alergii na YT) alergie w tym azs bierze sie ze zlej pracy watroby-nie moge sie z tym zgodzic widzac cale wc w kamieniach 1 centymetrowych – a mam zaledwie 25 lat!!-, ale przyczyna choroby na pewno lezy gdzies dalej oprocz tej watroby. Naturoterapeuta z Warszawy powiedzial mi, ze azs to zawsze watroba+pluca i abym poczytala o germanskiej medycynie. Czytam ten blog, o tym strachu przed kurzem i uswiadomilam sobie, ze odkad pamietam moj strach przed kurzem jest potezny. Juz od malych lat nie wypilam nic ani nie zjadlam co nie bylo przykryte, kurz scieralam obsesyjnie wytykajac go nawet u kolezanek – co ciekawe jezdzac do mojej najlepszej przyjaciolki zawsze (oprocz zmian skornych ktore byly ciagle) pojawial sie katar i zawsze mowilam: czemu nie starlas kurzu?? Jednego razu przyjezdzam i kater jak zawsze a okazalo sie, ze kolezanka poscierala kurz z kazdego zakatka abym tym razem nie dostala kataru (ale mozg juz ze strachu zaprogramowal ze katar ma byc-lek na kurz). Ciagle jestem na drodze do wyzdrowienia ale teraz juz wiem, ze na wlasciwej drodze. Pozdrawiam

  1. No to już znalazłaś jeden ze swoich lęków – kurz 🙂

   Jeśli zdecydujesz się spotkać 1 na 1 z tym strachem, może nawet tak jak ja to zrobiłem (nakładając go na ręce i obserwując całe ciało, co się dzieje), może się okazać, że nie tylko odejdą z Ciebie mocne emocje, ale też od razu zmienią Ci się nawyki. Na przykład zapomnisz, żeby w ogóle zwracać uwagę na kurz gdziekolwiek.

   Cuda się dzieją, powodzenia!

   P.S. Nie polecam „być na drodze do uzdrowienia”, tylko po prostu spotkać się ze strachem, załatwić to raz na zawsze i być już zdrowym 🙂
   Trudno/niewygodnie może być tylko przez pierwsze minuty

    1. Aniu,
     ta medycyna jest cały czas rozwijana – np. Germańska Nowa Medycyna była dobrym fundamentem. Po niej przyszło kilka rozwinięć, np. Totalna Biologia, która dodatkowo bierze pod uwagę choroby, które możemy dziedziczyć po swoich rodzicach i po całym drzewie rodzinnym.

     Sam to sprawdziłem i nieźle się zdziwiłem 😉 Badania naukowe też pewnie się znajdą, bo jest wielu autorów, którzy poruszają temat naszych przodków i ich wpływ na nasze życie.

     Ktoś też powiedział, że dziecko bodajże do 5 czy 7 roku życia pokazuje na sobie to, co jest nie tak z rodzicami, jakie problemy mają w sobie rodzice.

     Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, to podobno dzieje się tak przez całe ich życie. W zamian za opiekę, schronienie i jedzenie, biorą na siebie nasze problemy.

     W przypadku 2 letniego dziecka zobaczyłbym czy właśnie te problemy nie siedzą w rodzicach, albo poszedłbym na konsultację do terapeuty, który robi to od lat:

     Magda – https://magdalenadembowska.com/
     Piotrek – https://totalnabiologia.com.pl/

     Powodzenia! 🙂

   1. Jestem wdzięczna za ten artykuł.
    A jak pomóc córce z AZS(twarz,szyja,zgięcia łokci i kolan). Podejrzewam, że mogą być winne rozstania wakacyjne z rodzicem i chodzenie do nowego przedszkola. Od tego momentu pojawiają się leki separacyjne. Jak przezwyciężyć strach przed rozstaniem, opuszczeniem u dziecka?

  2. No dobrze a co z dziećmi ? Moja córka ma ten problem odkąd skończyła 3msc ,raz jest lepiej ,raz gorzej. Raz zmiany da się całkowicie wyciszyć, później zmiany wracają i jest jeszcze gorzej się ich pozbyć. Córka ma teraz 14msc co mam zrobić by jej pomóc?

 3. Wow. Gratuluję takiego samouzdrowienia. Też mam zmiany atopowe, teraz na rękach po wewnetrznej stronie, i chyba nie trzeba tu już niczego tłumaczyć- tak jak piszesz- strach przed rozłąká. Gdy mam 10 lat, w wypadku ginie mòj tata. Bardzo byłam z ním związana. Nie wchodząc w szczegòły , smierć taty spowodowała u mnie ogromny strach. Byłam na warsztatach grupowych, u Barbary Ravensdale(Basia má ogromny dar),gdzie odszukuję się w ciele takie momenty, blokady,i przeżywa te niewygodne emocje( przeważnie z dzieciństwa) głaszcze, ukochuje,do momentu,aż transformują. Po takich transformacjach w życiu faktycznie nastepują duże zmiany. Pod koniec warsztatòw , transformując dużo ròżnych blokád, uświadamiam sobie, że śmierć taty tak głęboko we mnie tkwi, i że po 20 latach nie jesť mi to obojętne, jak wczesniej myślałam.
  Przeżycie tých emocji jeszcze jesť przede mną, Wyparłam wszystkie emocje, bo tak działa ten mechanizm -łatwiej jesť nie odczuwać, by znowu nie zostać zranionym, a tam głęboko jest ogromny strach. Wracając do zmian atopowych i doświadczeń z lekarzami-są podobne do Twoich- żadných rezultatòw, lub jedynie chwilowe. Byłam też na warsztatach gdzie cześciowo korzystaliśmy z Germanskiej, to faktycznie działa. Podziwiam Cię, otworzyła się przed Tobą ogromna świadomość. Panaceum na wszystko skrywa się w miłości , akceptacji, przy tým konieczne jest uporzątkowanie emocji, jak gdziesz w przeszłości gdzieś utkwiły.

  1. Powodzenia Katarzyno! 🙂

   Dziękuję za Twój komentarz i życzę szybkiego uzdrowienia. Będąc w stanie miłości, akceptacji, dużo łatwiej jest wejść w te trudne emocje. Łatwiej też wyciągnąć z nich jakieś wnioski, lekcje i ogólnie przejść przez to wszystko.

   Wierzę, że dasz radę!

 4. Proszę popraw błąd, w ostatnim zdaniu, gdybyś publikował komentárz. W całym tekscie pojawiają się ròżne znaki, to przez to że mám slowacki slownik i ciągle mi coś automatynie zmienia( mieszkam na Slowacji).

 5. Dziekuje za arykul 🙂 i bardzo w punkt to co napisales o leczenie w UK. Na wszystko paracetamol, a na wszystko ze skora E45 😱 Szukam sposobu by pomoc siostrzenicy i ulzyc jej dloniom, bo E45 moim zdaniem nie dziala na nic o ile nir pogarsza sprawy…

  1. Witaj Gosia,
   nie wiem czym jest E45, ale domyślam się, że jakimś rodzajem leku albo maści, zaprojektowanym do stosowania „forever” 😉

   Prawdziwą ulgę da spotkanie się z emocjami, które Twoja siostrzenica w sobie uwięziła i nie chce ich puścić. Albo wtedy gdy je uwięziła, nie było odpowiedniej okazji, by je uwolnić.
   Nie wiem w jakim jest wieku, ale myślę, że nawet w przypadku dzieci można je dosyć łatwo nakierować, bo nie mają jeszcze tych wszystkich blokad, które wtłacza do głowy społeczeństwo.

   Jeśli dobrze pamiętam, w trakcie swojego uzdrawiania miałem przed oczami ten artykuł: http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-naskorka/
   i szukałem w sobie wszystkiego co związane z rozłąką.

   Powodzenia!

   Technika Uwalniania też może pomóc: https://technika-uwalniania.com/czym-jest-technika-uwalniania/

 6. Hej! Super historia… gratulacje mega ze to zrobiles!
  Czy moglbys podac mi swojego mejla, moze moglbys mi napisac cos jeszcze, ja choruje od 10 lat i szukam jest coraz lepiej. Nie umiem medytowac od razu pojawija sie lzy i rezygnacja 🙁

   1. Witam,
    Sama doświadczyłam uzdrowienia.
    I wiem,ze my decydujemy o swoim zdrowiu.Miałam ataki kamieni zaczęłam stosować 3 miesiące akupresurę znikły.Postanowiłam zmienić wzorce myślowe zgodnie z totalną biologią.Po miesiącu mogłam jeść wszystko bez żadnych ataków.My jesteśmy jednością ciało i dusza.Każda myśl jest materią. Wszystko co podświadomie uwierzymy zmaterializuje się.

 7. Od początku do końca swietnie sie czytało.

  Ja wyleczylem w ten sposob obgryzywanie paznokci. Gryzłem je przynajmniej od 5 roku życia dość ostro wraz ze skórkami. Oj ile wstydu i zlego samopoczucia przez to miałem oraz nerwów gdy walczylem sam ze soba by tego nie robic. Tyle lat i nic nie pomagało.
  Na kilka miesiecy przed wyleczeniem zaczalem medytowac i uprawiac joge. Po sesji obu wziąłem sie za szukanie przyczyny. Ja znalazłem ten sposob leczenia jako Biologia Totalna. Okolo godziny poszukiwań. Było mocno… Bardzo…
  Bylem jako dzieciak 3-6 lat maltretowany przez starszego brata. Bity, zamykany w kuchni „pod kluczem”, tam było zimno (stara kamienica), szarpany za włosy (mialem długie), wzywany i stawiany w pozycji osoby, która nie moze nic zrobić. Na pewno chciałem. Nia miałem syndromu sztokholmakiego… I tu zaczyna sie wyjasnienie Biologii Totalnej w kwesti obrgryzywania paznokci.
  Paznokcie – zaznaczanie terytorium poprzez drapanie drewna, służą w naturze do rozszarpywania ofiary…
  Obgryzywalem je nawet u stóp 😅. No cóż tak było…
  Dosatkowo mam silna osobowość i duży potencjał. Poprzez tamte doświadczenia cala ta energia mocno zostala przytlumiona a ja gdy tylko pojawiał sie gniew tłumilem go w sobie. Brat tez ladnie mowil ze gniew jest zły.
  Już jako dorosli ludzie, gdy wyszło na jaw, ze molestował dziewczynkę, córkę sąsiadki i mialem okazje wziasc do reki telefon gdzie na lini był on i mu „pojechać” wytykal mi moja agresję… Jakoby byla ona sama w sobie czyms złym…
  Nóż tez jest zły? Bo ktos kogos nim zabił…? 😁

  No coz i przestalem obgryzac… Nie powiem ze latwo bylo przejść przez te emocje… Czulem sie w pewnym momencie jak mnie uswiadamianie tego co sie stało „wciągnęło głęboko” jak więzień w ciele… Jednakze warto było :).

  Fajnie ze mogłem dzis sobie to tak tu na luzie napisac bez poczucia negatywnych emocji i wstydu… Czy nawet winy… 🙂

  Na koniec
  LE-KARZ – Karze
  ZNA-CHOR – Zna choroby

  Dzieki Ci byku za ten wpis.
  Pozdrawiam

  1. Nie przeczytałem przed opublikowaniem wiec dopisze apropo wyjasnienia obgryzywania paznokci przez biologie totalna.

   Skoro sluzyly m.in do rozszarpywania ofiary to gryzac je w obszarze czysto fizycznym chcemy odebrac sobie narzędzie, którym mozemy skrzywdzić a w obszarze psyche kastrujemy sie ze swojej agresji.

 8. Dzięki! Świetny wpis z pokazaniem całej drogi uzdrowienia, analizami, źródłami wiedzy i komentarzami. Gratulacje dla autora i osób, które podzieliły się swoimi historiami. Szukam odp.na pytanie o AZS u dziecka kilkanaście miesięcy – niedawno około mies. temu odstawione od piersi. Czuję, że można pokopać głębiej w tej przyczynie i pomóc sąsiadce, jeżeli byłaby na to gotowa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *