Przejdź do treści

Bunkrów Nie Ma – o autorze

Cześć, tutaj Kuba.

Ludzie znają mnie z dwóch stron, wydawałoby się różnych od siebie.

Nauka programowania

Programowanie - Front End, Back End

Z jednej strony, przez ostatnie lata (15 lat hobbystycznie, 7+ lat zawodowo) zajmowałem się programowaniem skupionym wokół aplikacji webowych. Pracowałem jako Front End i Full Stack Developer, ostatnio w Londynie, a aktualnie skupiam się na uczeniu innych ludzi.

W maju 2020 zamknąłem swój poprzedni kanał, głównie z powodów zdrowotnych i ze względu na ogólnoświatową sytuację. Wtedy był to jeden z większych kanałów o tematyce programowania na polskim YouTubie.

W statystykach:

 • 11 kursów wideo
 • ponad 89 godzin nagrań
 • łącznie prawie 11.000 kursantów (zarówno na kursach płatnych, jak i darmowych)
 • ok. 7300 subskrypcji na YouTubie
 • ponad 500.000 odsłon filmów

Teraz wracam z nowymi pomysłami i w nowej, bardziej spójnej odsłonie, do czego przyczyniła się mocno druga kwestia, czyli tak zwana…

Duchowość (nie myl tego z religią)

Polecane książki duchowe o duchowości

Duchowość to coś jak medytacja – prawdziwe zaglądanie w siebie, pozbywanie się swoich barier i lęków, BEZ wmawiania sobie, że jesteś zwycięzcą. To pójście trochę głębiej – do sedna problemów.

Niektórzy mogą to nazywać rozwojem osobistym (trochę pasuje), ale to już jest wystarczająco zeszmacony wyraz w tym kraju i nie chcę go używać 😉

Bardzo pomogły mi książki takie, jak:

 • Potęga Teraźniejszości – Eckhart Tolle
 • Technika Uwalniania – David Hawkins
 • Radykalne wybaczanie – Colin C. Tipping
 • Nowa biologia. Rezonans morficzny i ukryty porządek – Rupert Sheldrake
 • Przebudzenie – Anthony de Mello
 • Wezwanie do Miłości – Anthony de Mello

i wiele innych…

Czy też filmy takie jak Fight Club, Avatar, Atlas Chmur.

(tutaj znajdziesz niektóre polecane filmy, tutaj polecane książki)

Pomogły mi w zrozumieniu tego, kim tak naprawdę jest człowiek i jaką ma w sobie moc.

 

Co tutaj znajdziesz?

Programowanie: Front End (HTML, CSS, JavaScript, React), Back End (JavaScript, Node, WordPress)

Duchowość: to tak szeroki temat, że sam jeszcze nie wiem 😄

Pewnie będzie to naturalne leczenie, praca z emocjami, praca z nawykami (choćby wdzięczność, wybaczanie, medytacja), a do tego wszystkiego różnego rodzaju kursy. To bardzo ciekawy temat, który bezpośrednio wpływa na życie każdego z nas i sprawia, że staje się ono lżejsze i pozbawione większości dzisiejszych problemów.

A potem? Kto wie… może oddam się pracy społecznej albo będę ot, choćby, sadzić marchew

Z natury jestem sceptykiem i nie mam zwyczaju pisać o rzeczach, których sam na sobie nie sprawdziłem albo nie przeanalizowałem.

 

Po co ten podział na dwa tematy?

Bo ten świat mnie trochę dołuje… i chciałbym jakoś mu pomóc.

Wszystko stoi tutaj na głowie, od lat. Żyjemy w idiokracji, w erze ludzi-debili, gdzie dzieciaki i nastolatkowie siedzą na TikToku i liżą kible albo sikają w gacie, byle zebrać lajki i popularność. Czasem mam wrażenie, że dla popularności i bycia lubianym z wielką chęcią zrobiliby o wiele więcej…

Szkoły niszczą edukację, lekarze niszczą zdrowie, politycy niszczą kraj od środka, prawnicy i sędziowie niszczą sprawiedliwość, religie niszczą duchowość.

Moja mocna duchowa przygoda zaczęła się od tego, że w 2012 roku zmarł mi dziadek (w czym bardzo mu pomógł niesamowity, niezwykle skuteczny i nowoczesny “lek” zwany chemioterapią), a kilka tygodni później w 40 minut samodzielnie, siedząc w pokoju, wyleczyłem Atopowe Zapalenie Skóry, które 2 lekarzy uznało za nieuleczalne, i nieudolnie leczyli to przez 6-7 lat.

Teraz, pisząc ten tekst (początek września 2021), mija 8 lat od uzdrowienia. Atopowe zapalenie skóry nie pojawiło się już nigdy.

Medycyna, którą wykorzystałem (Germańska Nowa Medycyna) jest do dzisiaj wyklęta przez mainstream i regularnie wyśmiewana przez ludzi z ujemnym IQ, czyli większość społeczeństwa zachodu, które wierzy “autorytetom” i badaniom naukowym, zamiast faktom, które każdy może sprawdzić na własną rękę. Oni nie muszą tego sprawdzać, bo społecznie akceptowany wynik powiedział już przecież pan doktor w telewizji.

Gdy informowałem o tym odkryciu bliskich, znajomych… nikogo to nie obchodziło. Pamiętam te przepiękne, charakterystyczne wyrazy twarzy… Skoro doktor ani pan w telewizji o tym nie powiedział, to przecież tego nie ma 😀

Od tamtej pory mój świat całkowicie się zmienił. Nie da się “od-widzieć” niektórych rzeczy.

Skala ogłupienia społeczeństwa jest dzisiaj przeogromna. Do tego mówi się też, że wszyscy jesteśmy połączeni, jesteśmy jednym wielkim organizmem, na jakimś etapie połączonym w subtelny sposób.

To oznacza, że jeśli Ty się rozwijasz, poznajesz siebie, wchodzisz na wyższą świadomość (wyższe zrozumienie rzeczywistości), wtedy masz też ogromny wpływ na innych wokół. Win-win, każdy zyskuje.

Mam taką cichą nadzieję, że treści na tej stronie trochę w tym pomogą i nakierują to społeczeństwo z powrotem na jego naturalne tory.

Jest to spory problem, który trzeba rozwiązać bo ciągle rośnie, dlatego też tematy tutaj będą naprzemienne, choć pewnie początkowo z dużą przewagą programowania.

W dzisiejszych czasach polecam też sprawdzanie wszystkiego na własną rękę. Nie raz zdziwisz się w jak fascynującym świecie żyjemy.

 

W zrozumieniu i poznaniu tej “innej” strony rzeczywistości mogą też pomóc książki takie, jak “Potęga Teraźniejszości”, “Technika Uwalniania”, “Nowa biologia. Rezonans morficzny i ukryty porządek” i wiele innych, które mówią wprost: przestań szukać na zewnątrz i obwiniać o wszystko świat zewnętrzny, zajrzyj do swojego wnętrza i tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

To nie są już teorie spiskowe, to jest nauka. Badania mózgu w trakcie medytacji i pokrewnych stanów wykonuje choćby Joe Dispenza – również świetny autor książek. Badania serca – HeartMath Institute.

Przyczyny chorób, zmiana nawyków, czerpanie większego szczęścia z życia – wszystko to siedzi w środku.

Nigdzie nie znalazłem tak wielu odpowiedzi na życiowe pytania, co zaglądając do środka, do siebie, i zauważając jak powstają różne przekonania i procesy myślowe, w środku.

Długo by pisać… pewnie coś jeszcze kiedyś dodam 😉

Widzimy się na blogu i na kursach wideo!

 

Jeśli czujesz się urażony tekstami, które się tutaj znajdują, po prostu zmień stronę.

Konstruktywna krytyka jest mile widziana, bo rozwija, ale hejt już nie.

Kontakt: https://bunkrowniema.com/kontakt/

5 komentarzy do “Bunkrów Nie Ma – o autorze”

 1. P.S.
  Bardzo podoba mi się twoje wyznanie że “tańczysz” , bo ja też cały czas jeszcze “tańczę”, jeżeli wiesz o co mi chodzi? To wygląda na to, że tak jest dosłownie.

 2. Swietny blog szkoda ze dopiero teraz tu trafilem ,przybliza mnie do prawdy i calkowitego wyzwolenia i bycia wolnym
  pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.