Czym jest Envato? Pobierz paczkę o wartości 310 zł (październik 2017)

Platforma Envato - ThemeForest, GraphicRiver

Pewnie wielu z Was kojarzy Envato – czołową firmę obsługującą rynek sprzedaży produktów cyfrowych. Envato składa się z kilku oddzielnych stron, które są podzielone tematycznie.

Na uwagę zasługuje to, że każdy z przedmiotów przed umieszczeniem ich w sklepie jest sprawdzany przez pracowników. Jest więc wysoki próg wejścia, ale za to wyższa jakość niż np. na Creative Market, gdzie każdy może otworzyć swój sklep i sprzedawać przedmioty.

Pewnie dlatego nigdy nie udało mi się tam wrzucić ani jednego szablonu, a próbowałem 3 czy 4 razy. Jakość kodu i dokumentacji była – w porównaniu do wielu innych produktów – bardzo dobra, bo siedziałem nad tym wiele dni, ale… niestety na ThemeForest kluczowy jest wygląd.

Ja nie jestem grafikiem, więc rzeczywiście z perspektywy czasu widzę jakie błędy popełniłem.

 

Jak wygląda podział platformy Envato?

  • Na ThemeForest znajdziesz różnego rodzaju szablony stron www (zwykłe HTML lub szablony WordPress)
  • CodeCanyon to zbiór skryptów, zaczynając od prostych wtyczek do WordPressa czy sliderów w JavaScripcie, aż po rozbudowane aplikacje, gry, dodatki do sklepów internetowych, integracje API czy aplikacje stworzone w oparciu o różne frameworki/biblioteki – React, React Native, Angular itd.
  • VideoHive to miejsce, w którym znajdziesz gotowe filmy, animacje, tytuły, animowane logo, nakładki i ogólnie wszystko to, co otworzysz w programach takich, jak Adobe Premiere Pro czy After Effects
  • AudioJungledźwięki i muzyka od profesjonalnych twórców
  • GraphicRivergrafiki, ilustracje, prezentacje, fonty (czcionki), ikonki czy prezentacje, czyli wszystko związane z grafiką
  • PhotoDune – strona podobna do poprzednika, tyle że skupiona na profesjonalnych zdjęciach
  • 3DOcean – modele 3d, tekstury czy skrypty związane z wizualizacjami 3d

Co miesiąc darmowa paczka do pobrania

Na każdej z tych stron co miesiąc pojawia się jeden przedmiot, który możesz pobrać za darmo i wykorzystać w swoim projekcie czy ogólnie – do swoich potrzeb.

Skąd wiedzieć co jest teraz dostępne? Wejdź sobie na jakąkolwiek z tych stron, przewiń na dół i poszukaj napisu „Grab October’s free items” – dla każdego miesiąca będzie oczywiście inny.

Aktualnie (październik 2017) jest to tylko 5 przedmiotów, ale zazwyczaj jest to po jednym z każdej ze stron (czyli 7).

Ogólnie nie ma haczyków, jest jednak kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Poza tym, że taki przedmiot jest udostępniany na normalnej licencji (Regular License), to nie ma też do niego ani wsparcia, ani dodatkowych aktualizacji.

 

Co możesz znaleźć w darmowej paczce w październiku 2017?

Tym razem są to 4 przedmioty o wartości 85 dolarów, czyli (na 1.10.2017) ok. 310 zł.

Szablon TheJobs – Job Board z ThemeForest ($24)


Jest to szablon strony (bez dodatkowych skryptów typu PHP, Angular), na podstawie którego możesz zbudować serwis z ofertami pracy.

Oparty o Bootstrapa 3 i style Sass, a wszystko jest zautomatyzowane dzięki wykorzystaniu zadań Grunta. Dostępnych jest też ponad 900 różnego rodzaju ikonek, ale to bardziej chwyt marketingowy, który pojawia się na każdej ofercie z ThemeForest, podobnie jak Google Fonts.

Każdy może sobie takie ikonki/fonty doinstalować w 2 minuty.

Sam szablon prezentuje się ciekawie. Jest zbudowany w minimalistycznym stylu i posiada sporo przydatnych komponentów, które można wykorzystać do zbudowania wyszukiwarki ofert, listy ze szczegółami pracy, formularza do złożenia swojego CV itd.

Są też tabelki cenowe, możliwość subskrypcji newslettera czy wbudowany szablon bloga.

 

Muzyka „Dubstep” z AudioJungle ($19)

Jedni uważają dubstep za kolejny elektroniczny gatunek, do którego można dobrze się bawić, a dla innych to po prostu połączone odgłosy wiertarek, betoniarki i uderzeń młotka.
Tak czy inaczej, tym właśnie jest bezpłatna ścieżka dźwiękowa od AudioJungle, którą możesz wykorzystać w swoim dziele lub projekcie.

 

Szablon wideo „Time for Adventures” z VideoHive ($28)


Szablon wideo, który możesz wykorzystać do stworzenia np. pokazu slajdów lub openera (części rozpoczynającej film).

Zaletą tego typu projektów jest to, że praktycznie wszystko jest tutaj gotowe. Wystarczy, że w odpowiednie miejsca wstawisz swoje zdjęcia i teksty, bo całą resztą zajął się autor.

Twój klip może być wyrenderowany w rozdzielczościach 720p (hd) lub 1080p (full hd). W środku znajdziesz też instrukcję jak krok po kroku dojść do zaprezentowanego efektu.

 

Grafika „YouTube Background Collage” z GraphicRiver ($2)

To po prostu plik Photoshopa (PSD) o rozdzielczości 2120×1193 px. Jest tam gotowy szablon tła, które możesz umieścić w tle swojego kanału na YouTube.

 

Wtyczka Font I Want ($12)

Jest to wtyczka do WordPressa, która pozwoli Ci zarządzać fontami i typografią na stronie.

Tak właśnie wygląda Envato i jego comiesięczne bezpłatne produkty. Takich stron jest oczywiście więcej, ale to sieć Envato (gł. ThemeForest, CodeCanyon, VideoHive) jest jednym z liderów na rynku produktów cyfrowych.

Jeżeli więc wybierzesz któryś z darmowych produktów, masz pewność, że zostały one sprawdzone i są odpowiedniej jakości. Przynajmniej wg pracowników Envato, bo w niektórych przypadkach bym się kłócił…

4 myśli na “Czym jest Envato? Pobierz paczkę o wartości 310 zł (październik 2017)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *