Spis treści
- Podaj dalej0
- Lubię to0
- Twitter0
- LinkedIn0
- Skomentuj5
- podaj dalej
W poprzednim wpisie zrobiłem listę wtyczek do Bracketsa, ale to nie jest jedyny i najpopularniejszy edytor kodu.
Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez Sublime Text 3, więc warto poznać kilka dodatków, które mogą jeszcze bardziej uprościć pracę i sprawić, że będzie przyjemniejsza.
1. Package Control
To nie do końca wtyczka, ale skrypt, który powinieneś zainstalować od razu po włączeniu Sublime Text. Dzięki Package Control możesz dodawać, usuwać i przeglądać dostępne rozszerzenia dla tego edytora.
2. Emmet
Bardzo pomocna wtyczka, która przyspieszania kodowanie w HTML i CSS dzięki stosowaniu skrótów. Za pomocą 1 linijki możesz stworzyć wyrażenie, które po rozwinięciu (klawisz tab) stworzy Ci gotową strukturę strony z 2 nagłówkami, listą z 20 elementami i miejscem na obrazek.
3. Sublime Linter
Wtyczka, która jest podstawą do tego, by sprawdzać swój kod pod kątem błędów. Podstawą, ponieważ oprócz Sublime Linter musisz pobrać jeszcze konkretne lintery, np. PHPLint, JSHint czy CSSLint.
4. Sidebar Enhancements
Wprowadza dużo ulepszeń do paska bocznego (sidebara) w Sublime Text. Od teraz możesz wygodnie tworzyć nowy plik, folder, wyszukiwać w folderach, zmieniać nazwy, odświeżać foldery i wiele więcej.
5. Sublime Code Intel
Wtyczka, która ulepsza podpowiadanie składni podczas pisania kodu. Wspiera wiele języków, w tym JavaScript, SCSS, HTML, Node.js czy PHP.
6. Sublime Text Git
Dodatek, który integruje system kontroli wersji Git z Sublime Textem. Nie musisz przełączać się między edytorem i konsolą, bo wszystkie polecenia Git są dostępne z paska poleceń (Shift + Ctrl + P).
7. CSScomb
Dodatek, który porządkuje style CSS według ustalonego schematu. Możesz ustalić swoje reguły, więc w szybki sposób uporządkujesz cudzy kod, by wyglądał zgodnie z Twoim stylem pisania.
8. ColorPicker
Możesz szybko wybrać wybrany kolor z palety, która wygląda nieco inaczej dla każdego systemu operacyjnego.
9. Color Highlighter
Ciekawy dodatek, który podświetla kolory zastosowane w stylach CSS.
10. Alignment
Pozwala wyrównać kod, by szybko stał się czytelniejszy.
11. FileDiffs
Ta wtyczka pomoże Ci sprawnie porównać zawartość dwóch plików. Możesz porównać aktualnie otwarty plik z tym, co jest skopiowane do schowka lub znajduje się w innej otwartej karcie.
12. Bootstrap 3 snippets
Działanie tego dodatku jest bardzo proste. Dzięki niemu możesz za pomocą specjalnych skrótów generować gotowy kod HTML elementów Bootstrapa. Możesz szybko wstawić np. link CDN do plików CSS czy JS tego frameworka, wygenerować podstawowy szablon, tabelę, formularz, przycisk czy nawet siatkę (grid).
Warto zainteresować się też innymi dodatkami z dopiskiem „snippets”. Wtedy Sublime będzie lepiej rozumiał np. Angulara czy inny framework i będzie na bieżąco podpowiadał Ci kod lub umożliwi stosowanie skrótów.
13. AutoFileName
Przydatne narzędzie, które będzie podpowiadać nazwy plików w folderach podczas pisania kodu.
14. AllAutocomplete
Dodatek, który rozszerza działanie uzupełniania kodu w Sublime Text. Od teraz będą brane pod uwagę wszystkie otwarte pliki, zamiast – domyślnie – tylko aktualnego.
15. Sublime SFTP
Jedna z najlepszych wtyczek do Sublime Text, pozwalająca na łączenie się ze zdalnym serwerem prosto z edytora.
Znasz jeszcze jakieś wtyczki do Sublime Text 3 godne polecenia? Jeśli tak, podziel się nimi w komentarzu.
- Podaj dalej0
- Lubię to0
- Twitter0
- LinkedIn0
- Skomentuj5
- podaj dalej
ColorPicker nie działa w sublime text 3. A bez błędu mi się zainstalował.
Świetna lista. Brakuje tylko BracketHighlighter który niestety jest niezbnędny bo CEO sublimetext jest chyba trochę oporny i ma dziwną filozofie dotyczącą podświetlania tagów i bracketsów czyli jakieś śmieszne podkreślenia, które są totalnie niewidoczne.