5 sposobów na zarabianie przez internet

Zarabianie przez internet - jak to wygląda

Zarabianie przez internet – temat rzeka, jednak w tym artykule chcę przedstawić kilka najpopularniejszych sposobów, które pozwolą Ci zdobyć dodatkową gotówkę.

Część z nich sam wykorzystywałem, kiedy jeszcze raczkowałem w tym temacie, a teraz robię to „na pełen etat”. Na początku rozwiejmy kilka wątpliwości.

Zarabianie przez internet – a to tak się da?

Są ludzie, którzy twierdzą, że się nie da. Nie mają żadnych argumentów, mówią po prostu, że NIE.

A tymczasem praktycznie każdy bank umożliwia robienie przelewów przez internet (zarabia na tym – prowizje i opłaty), ludzie na Allegro handlują swoimi rzeczami (zarabiają oni oraz Allegro na prowizjach), a jeszcze inni prowadzą konsultacje na Skype w jakiejś dziedzinie. Wystarczy spojrzeć na to właśnie z tej perspektywy.

Ktoś zajmuje się polecaniem produktów w programach partnerskich i dostaje za to prowizję, inni pracują w takim trybie, jakby siedzieli w biurze, tyle że zdalnie.

Jeżeli byłeś jedną z tych osób, które twierdzą, że się nie da – mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. Teraz taka praca jest popularniejsza niż kiedykolwiek.

Dlaczego w ogóle warto zarabiać przez internet?

Może nie tylko zarabiać, ale też pracować – zdalnie. Jest bardzo dużo zalet takiego sposobu zarabiania pieniędzy.

Czymś, co najbardziej przyciąga ludzi jest wolność czasu i miejsca pracy, a najlepsi tworzą sobie dochód pasywny, czyli pracują kiedy chcą, a pieniądze i tak wpływają na konto.

Według różnych badań praca zdalna zapewnia najlepszy stosunek work-life balance, czyli równowagę między pracą i normalnym życiem. Od kiedy pracuję zdalnie – mogę tylko to potwierdzić, ale to nie oznacza, że jest różowo. Samodyscyplina jest tutaj konieczna oraz – oczywiście – to nie jest dla każdego.

W tym artykule dowiesz się jak zarabiać w internecie – poznasz kilka sposobów, które być może nakierują Cię na odpowiedni sposób.

 

1. Zarabianie na reklamach – głównie AdSense

Jak zarobić w internecie - AdSense
Od tego sposobu zaczynałem. Popularność Twojej strony jest tym, co napędza taki „biznes”.

Cała idea skupia się na tym, by stworzyć tematyczną stronę lub blog, który będzie działał wokół konkretnej niszy, np. odchudzanie lub finanse. Pisząc wartościowe, długie (min. 600-1000 słów) artykuły będziesz przyciągać do siebie ruch z wyszukiwarek i mediów społecznościowych.

Gdy zarejestrujesz się np. w programie AdSense od Googla, wtedy w konkretnych miejscach na Twojej stronie pojawią się reklamy dopasowane do artykułu (kontekstowe) oraz do odwiedzającego.

Za każdym razem, gdy odwiedzający kliknie w reklamę – Ty zarabiasz. Otrzymujesz pewną kwotę, np. 0,60 zł. Nie jest to dużo i nie każdy klika, więc ogromny, dopasowany ruch jest tutaj kluczem do sukcesu. Więcej na ten temat napisałem w oddzielnym artykule na temat reklam AdSense.

 

2. Programy Partnerskie

Jak to mówi Wikipedia „skrypt sprzężony z bazą zamówień sklepu internetowego”. Dokładnie tak jest.

Sklep, chcąc zwiększyć swój zasięg i zarobki, może podzielić się częścią swojego dochodu tworząc właśnie program partnerski. Często dostajesz specjalny link, przez który mogą wchodzić zainteresowane osoby.

Jeżeli jakaś osoba kupi produkt poprzez Twój link, jest to zapisywane w systemie. Na koniec miesiąca możesz otrzymać podsumowanie swoich działań i wtedy sklep jest gotowy wypłacić Twoją prowizję. Często jest też tak, że dostajesz różne narzędzia, które będą pomocne w promocji.

Specjalne skrypty, które tworzą „zagięte rogi” na stronie – rzuca się w oczy, wyświetlające listę popularnych produktów na pasku bocznym Twojego bloga lub w treści czy nawet automatycznie generowane strony lądowania, gdzie wystarczy przekierować zainteresowaną osobę, a resztą zajmie się system.

Tutaj, podobnie jak przy reklamach, Twoje zadanie to zająć się promocją. Wykorzystaj Facebooka (reklamy, różne grupy tematyczne), fora czy własny blog.

Przykłady programów partnerskich:

 • ThemeForest – czołowa strona poświęcona szablonom HTML, WordPress itp.
 • Ceneo – popularna porównywarka cenowa
 • ComperiaLead – produkty finansowe
 • AdSense – program partnerski od Google, w którym wyświetlasz reklamy na swojej stronie
 • Złote Myśli – program partnerski związany z książkami i ebookami

I wiele więcej…

 

3. Zarabianie w biznesie MLM

Praca przez internet - biznes MLM
Inaczej: marketing sieciowy lub marketing wielopoziomowy.

W branży MLM można zarabiać zarówno offline, jak i online.

To taki wielki program partnerski, gdzie wynagrodzenie dostajesz nie tylko od Twojej bezpośredniej sprzedaży, ale też od sprzedaży znajomych, których poleciłeś dla firmy (z którą współpracujesz).
Budujesz tutaj całą strukturę, która dla Ciebie zarabia, a stawki prowizyjne są zależne tylko od firmy, np. 20% od sprzedaży, którą wygenerujesz Ty + 10% od sprzedaży każdej osoby, którą zaprosiłeś do biznesu.

Osobiście miałem małe doświadczenie z MLM i bardzo szybko z niego zrezygnowałem. W moim przypadku miało to być właśnie to, z czym MLM często się kojarzy (a niepotrzebnie) – nakręcanie ludzi, by po prostu coś kupili.

Bez obaw, gdy dowiedziałem się jakie są prawdziwe motywy tego akurat biznesu, zrezygnowałem po kilku godzinach. Nikt nie ucierpiał 🙂

Oczywiście to tylko przykład – ja akurat trafiłem na taką firmę, ale to nie oznacza, że MLM jest zły. Niektóre firmy rozwiązały to w bardzo ciekawy sposób, bo zamiast płacić spore koszty na marketing, zdecydowały, że będą wynagradzać osoby, które polecają ich produkty.

Gdy produkt jest naprawdę dobry, mamy ciekawą sytuację. Firma nie płaci za reklamę, a w zamian użytkownicy (i znajomi, którym polecają produkty) otrzymują wynagrodzenie i duże zniżki na kolejne zakupy. Każdy zyskuje, zasada win-win.

Popularne firmy MLM:

 • Oriflame
 • FM Group
 • Herbalife
 • Amway

 

4. Sprzedaż szablonów i produktów cyfrowych

Zanim zacząłem tworzyć szkolenia, próbowałem sprzedaży produktów na ThemeForest, stronie z grupy Envato. Jest to wielki rynek, na którym możesz sprzedawać swoje produkty cyfrowe, a wygląda to następująco:

 • ThemeForest – różnego rodzaju szablony stron www (HTML, WordPress)
 • CodeCanyon – od prostych wtyczek do rozbudowanych aplikacji w React czy Angular
 • VideoHive – wideo i animacje, nakładki, intro
 • AudioJungle – wszystko związane z muzyką, ścieżkami dźwiękowymi
 • GraphicRiver – grafika i ilustracje, prezentacje
 • PhotoDune – profesjonalne zdjęcia
 • 3DOcean – modele 3d i wszystko związane z wizualizacjami 3d

Warto wspomnieć o tym, że każdy przedmiot jest sprawdzany przez pracowników Envato, by zapewnić wysoką jakość każdego produktu.

Sprzedając swoje produkty na wyłączność, płacisz prowizję w zakresie 12,5% – 37,5%. Im więcej sprzedasz, tym ta prowizja jest mniejsza i wynosi 12,5% przy sprzedaży rzędu $75.000.

Jest też Creative Market, gdzie mamy stałą prowizję w wysokości 30%, a przy tym więcej wolności. Możesz dowolnie ustalać ceny, możesz sprzedawać produkty zarówno na Creative Market, jak i w swoim sklepie, a w dodatku nikt nie sprawdza Twoich produktów.

Więc jeżeli nie pasuje Ci polityka Envato, możesz zacząć od Creative Market, które skupiło wokół siebie 2-milionową społeczność.

 

5. Specjalista freelancer i własny biznes

Praca jako freelancer
Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie w internecie.

Jeżeli jesteś osobą, która posiada jakąś specjalistyczną wiedzę, możesz pracować mając przy sobie tylko komputer i masz trochę samodyscypliny – prawdopodobnie nadajesz się do bycia freelancerem. Jest coraz więcej takich zawodów: twórca stron internetowych, specjalista od social media, grafik, człowiek od marketingu i kampanii reklamowych, wirtualny asystent i… cały czas powstają nowe.

Aktualnie sam się tym zajmuję. Przez ponad 6 lat tworzę strony www i pomyślałem, że warto podzielić się z ludźmi wiedzą, którą zgromadziłem. Zacząłem więc nagrywać kursy wideo.

Ja daję konkretną wiedzę w pigułce, która bardzo szybko zwiększy Twoje umiejętności, a Ty inwestujesz symboliczną kwotę, nieporównywalną z tym, gdybyś miał zdobywać tę wiedzę na własną rękę.

 

Własna firma internetowa

Inna możliwość to prowadzenie firmy skupionej na sprzedaży przez internet. Możesz sprowadzać rzeczy z Chin i sprzedawać na Allegro z 10-30% zyskiem. Ostatnio kupiłem sobie statyw do mikrofonu, który na Aliexpress kosztował 35% mniej (nie wliczam cła itd.).

Możesz handlować sprzętem, którego nie widzisz na oczy, bo wszystko może leżeć w wynajętym magazynie, do którego będziesz tylko przesyłał dane klientów do wysyłki.

Możesz też wytwarzać własne produkty w formie rękodzieła. Biżuteria, zabawki, unikalne ubrania, torebka z klocków LEGO czy zegarki z drewna. W Polsce popularnym serwisem tego typu jest Pakamera. Za granicą znajdziesz Etsy, DaWanda czy Bonanza.

Jest też tutaj pewna różnica w porównaniu do poprzednich sposobów. Wszystkie poprzednie rzeczy możesz robić właściwie bez zakładania firmy, a tutaj działasz już na poważnie.

Własna firma przyda się chociażby po to, by odliczać sobie koszty związane z działalnością czy wzbudzać więcej zaufania u potencjalnych klientów.

Tak więc wygląda praca przez internet i kilka pomysłów, dzięki którym można zacząć taką przygodę.

Za każdym razem daje ona dużo wolności i wygląda na to, że właśnie tak będzie wyglądała praca w niedalekiej przyszłości – prosto z biurka we własnym domu.

5 myśli na “5 sposobów na zarabianie przez internet”

 1. mądry chłopak z Ciebie Kuba! Myślę i uważam że jeśli połączymy siły to stworzymy coś fajnego 🙂 pozdrawiam Borys!

 2. A kryptowaluty? To chyba najlepszy sposob na zarabianie z domu, przez kopanie albo inwestowanie. Szczegolnie ze znowu rosną kursy. Dobry moment dla osób które chcą inwestować. Sama sprawdzam zawsze kursy i kupuje na bitbay.net
  Edit: usunięty reflink

 3. Bardzo przydatny artykuł. Swoją drogą zarobić w internecie jest teraz bardzo łatwo :D. Pozdrawiam
  A jesli ktos jest zainteresowany zarabianiem na ankietach to zapraszam do mojego poradnika zarabianieankietowe.blogspot.com/2018/01/jak-zarabiac-na-ankietach-podstawy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *